خبرها و مطالب علمی

انبوهی از خبرها و مقالات علمی روز فیزیوتراپی جهان را در آرشیو علمی فیزیوتراپی مدیا برای مطالعه و بهره‌مندی شما عزیزان قرار داده‌ایم.

خبرها و مقالات

اخبار و مقالات عملی روز فیزیوتراپی جهان

زانو پرانتزی

زانو پرانتزی

/
زانو پرانتزی یا پای پرانتزی یک ناهنجاری است که با بیرون خم شدن زانو مشخص می‌شود، به این معنی که قسمت پایینی پا نسبت به ران به داخل زاویه دارد. شکل ظاهر اندام، کمان تیراندازی را می‌گیرد. این بیماری ممکن است از دوران کودکی تا بزرگسالی ظاهر شود.
دیابت چیست؟

علائم و روش‌های درمان یبوست

/
یبوست زمانی اتفاق می‌افتد که مدفوع خیلی کند در دستگاه گوارش حرکت کند یا نتواند به طور موثر از راست روده خارج شود که ممکن است باعث سفت شدن و خشک شدن مدفوع نیز بشود.
ماساژ

ماساژ درمانی

/
ماساژ برای هزاران سال است که به کار گرفته می‌شود. امروزه حدود ۸۰ نوع ماساژ با انواع مختلفی از فشارها، حرکات و تکنیک‌ها وجود دارد .
۷

ورزش مناسب کمر درد

/
فیزیوتراپی کمک بسیار زیادی در درمان انواع بیماری‌های اسکلتی، عضلانی و عصبی دارد. درمان کمر درد به کمک فیزیوتراپی اغلب قطعی بوده است.
تقویت زانو

تقویت زانو

/
زانو بزرگترین مفصل در بدن انسان است.تقویت زانو باعث افزایش کیفیت زندگی انسان در تمام سنین می‌شود و از انواع زانو درد پیشگیری می‌کند.
فیزیوتراپی فیبرومیالژیا

فیبرومیالژیا

/
یک سندرم درد اسکلتی-عضلانی مزمن است که با درد در سطح گسترده، نقاط حساس، خستگی و اختلال خواب مشخص می‌شود.
درمان لوردوز گردنی به کمک فیزیوتراپی

لوردوز گردنی

/
لوردوز که با عنوان کیفوز یا کاو پشتی نیز شناخته می‌شود عارضه‌ای است که باعث ایجاد انحنای غیر طبیعی در کمر و گردن می‌شود..
کرامپ نویسندگی یا نویسندگان و درمان فیزیوتراپی

کرامپ نویسندگان

/
کرامپ نویسندگان به عنوان یک دیستونی شناخته می‌شود. این عارضه در غالب اوقات در زمان انجام برخی فعالیت‌ها با دست اتفاق می‌افتد...